Bilsem Sınavı Denemeleri 1

By: rMc

Version: 1.0

Update: 2018-12-11

Download APK (27.5 MB) How to Install
Share on:
option
2
Download the APK according to your Device
Variant Architecture Minimum Version Screen DPI

Screen Shots

App Specs

  • Package: com.rmc.birincisinifbilsem
  • Version: 1.0 (1)
  • Size: 27.5 MB
  • Update on: December 11, 2018
  • Installs: 50,000
  • Signature: 56a1338a41c93e1d08b74a5c2b1a972b7ea627b9
  • APK File SHA1: 815c51289e703b6875efe1ea8c3608c14d972687

Description

BİLİM VE SANAT MERKEZİ (BİLSEM) NEDİR?
Bilim ve Sanat Merkezi, örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel yetenek (zihinsel), görsel sanatlar veya müzik alanında özel yetenekli olduğu uzmanlar tarafından tanılanan kişilere, yeteneklerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için belirli saatlerde destek eğitimi vermek üzere açılmış olan bağımsız bir özel eğitim kurumudur.
Bilim ve Sanat Merkezleri örgün sisteme alternatif bir eğitim kurumu değil, örgün eğitim kurumlarını destekleyici bir eğitim kurumudur.

BİLİM VE SANAT MERKEZİ´ NE HANGİ SINIFLAR ALINMAKTADIR?
Bilim ve Sanat Merkezi’ ne hangi sınıf seviyelerinden öğrenci alınacağı, her yıl Bakanlıkça belirlenmektedir. Bakanlık kararı doğrultusunda 2016-2017 yılında 1,2 ve 3. sınıflardan tanılama yapılmıştır.

BİLSEM ÖĞRENCİ ALIM SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?
Bilim ve Sanat Merkezlerine alınacak özel yetenekli kişileri belirlemek amacıyla her yıl Bakanlıkça belirlenen tanılama takvimi çerçevesinde, Bakanlıkça belirlenen sınıf seviyelerinden kişiler, Bakanlıkça hazırlanan gözlem formları kullanılarak genel yetenek (zihinsel), görsel sanatlar veya müzik alanında özel yetenekli adayı olarak gösterilir.
Aday olarak gösterilen kişiler, Bakanlıkça belirlenen bir tarihte, Bakanlıkça hazırlanan grup tarama sınavına alınır.
Grup tarama sınavı sonuçlarına göre Türkiye genelinde Bakanlıkça her yıl her sınıf seviyesi için belirlenen baraj puanlarını geçen kişiler sertifikalı uzmanlar tarafından bireysel incelemeye alınır. Bireysel incelemede kişilere geçerli, güvenilir ve standart bir zeka testi uygulanır.
Görsel Sanatlar ve/veya müzik yetenek alanında aday gösterilen ve grup tarama sınavı sonuçlarına göre görsel sanatlar ve müzik yetenek alanları için her yıl Bakanlıkça belirlenen baraj puanlarını geçen kişiler İl Tanılama Komisyonu tarafından görsel sanatlar ve/veya müzik yetenek alanında bireysel incelemeye alınır.
Her üç alanda yapılan bireysel inceleme sonuçlarına göre her sınıf seviyesinde ve her yetenek alanı için belirlenen Türkiye barajını geçen kişilerin Bilim ve Sanat Merkezine kayıtları yapılır.

BİLSEM İÇİN HAZIRLIK YAPMAK GEREKİR Mİ?
Özel yetenekli kişilerin tanılama süreci var olan yeteneklerin açığa çıkarılması esasına dayalı olduğu için uygulanan zeka testine kişilerin hazırlık yapması rekabet ortamı olduğu için uygundur. Bu duruma yardımcı olması için uygulamamızı geliştirmeye devam ediyoruz. Bir önceki yılın yapılan sınav ve mülakatlarını dikkate alarak sizlere dahi iyi bir hizmet sunmaya çalışıyoruz..

Read more

Follow :