Ajda Pekkan - NetD Müzik app (apk) free download for Android/PC/Windows
Ajda Pekkan - NetD Müzik app (apk) free download for Android/PC/Windows

Ajda Pekkan - NetD Müzik app (apk) free download for Android/PC/Windows

 4.6 (17)
Share with friends

Screenshots & Video

Ajda Pekkan - NetD Müzik app (apk) free download for Android/PC/Windows screenshot

How to install Ajda Pekkan - NetD Müzik app (apk) free download for Android/PC/Windows

Download Ajda Pekkan - NetD Müzik for Android, PC / Mac / Windows 7,8,10
Welcome to AppNaz.com, where we provide you with information on discounted prices of all applications, including games, that you love on Android. With AppNaz.com, you can easily find the app/game you like to download or to follow its price changes even though you can’t find that app on other store such as Google Play due to regional blocks or other reasons. With international access, you can also track price history of your favourite app in your local currency.
To download Ajda Pekkan - NetD Müzik from our website on mobile (Android) or on PC (Windows, Mac OS, Chromebooks or Ubuntu), follow these steps below:
For Android mobile:
Allow app installs from unknown sources (Settings -> Apps -> Unknown sources selected area)
Download apk file of the app (e.g. Ajda Pekkan - NetD Müzik) and save to your mobile
Open apk file and install
For PC:
***Note: it is required to have Android emulator for PC (Bluestacks, Nox, Memu,…)
Download apk file of the app (e.g. Ajda Pekkan - NetD Müzik) and save to your PC
Add apk file to application list of the Android emulator
Install and start using the app
Note: The steps above are for free apps from the developers. With all paid apps, we will redirect you to Google Play and you will have to pay to download the app to your device. A way of saving money is to follow the ups and downs of the prices of your favourite apps on AppNaz.com in order to download for free or pay the least amount.

Description

Bu uygulama sayesinde; Yan, Yakar Geçerim, Arada Sırada, Yakarım Canını, Bir Günah Gibi ve Oyalama Beni gibi Ajda Pekkan’ın en yeni ve en sevilen şarkılarını bu uygulamayla her an her yerde dinleyebilir, canlı performans videolarını izleyebilirsiniz.

Ajda Pekkan, Türk şarkıcı ve oyuncu. "Süperstar" ve "Diva" lakaplarıyla adlandırılmaktadır. İlk olarak sinema oyunculuğuyla sanat kariyerine giriş yapan Ajda Pekkan, 1964'te B-yüzü olarak yayınlanan ilk kaydı "Göz Göz Değdi Bana"nın ardından ilk 45'liği "Her Yerde Kar Var"ın beğenilmesi üzerine müzik hayatına atıldı. 1977'de yayınladığı Süperstar albümünün getirdiği başarı ile de Türkiye’de "Süperstar" olarak anılmaya başladı. Albümün ardından günümüze dek Süperstar adıyla yayınladığı 3 albüm daha yayınladı. Sanatçı kariyerinde "Kimler Geldi Kimler Geçti", "Bambaşka Biri", "Hoşgör Sen" ve "Uykusuz Her Gece" gibi şarkılarıyla Türk müzik tarihinde önemli bir rol oynadı.

Ajda Pekkan - NetD Müzik Apps 1 ADDITIONAL INFORMATION

Current Version:
1
Content Rating:
Teen+
Updated:
Developer:
Installs:
1,000+
Category:
Download