Phoenix Photo Editor HD Appar gratis för iPhone / iPad
Phoenix Photo Editor HD Appar gratis för iPhone / iPad

Phoenix Photo Editor HD Appar gratis för iPhone / iPad

Share with friends

Kurshistorik

€1.09 Fri 2018-01-17
Fri €1.09 2017-12-21
€1.09 Fri 2017-12-19
Fri €1.09 2017-12-05
€1.09 Fri 2017-12-03
Fri €1.09 2017-10-23
€1.09 Fri 2017-10-21
Fri €1.09 2017-10-02
€1.09 Fri 2017-09-30
Fri €1.09 2017-09-16
€1.09 Fri 2017-09-13
Fri €1.09 2017-08-31
€1.09 Fri 2017-08-30
Fri €1.09 2017-08-18
€1.09 Fri 2017-08-16
Fri €1.09 2017-08-03
€1.09 Fri 2017-08-01
Fri €1.09 2017-07-19
€1.09 Fri 2017-06-09
Fri €1.09 2017-05-25
€1.09 Fri 2017-05-23
Fri €1.09 2017-05-11
€0.99 Fri 2017-05-09
Fri €0.99 2017-04-29
€0.99 Fri 2017-04-27
Fri €0.99 2017-04-14
€0.99 Fri 2017-04-11
Fri €0.99 2017-03-29
€0.99 Fri 2017-03-27
Fri €0.99 2017-03-17
€0.99 Fri 2017-03-15
först Band €0.99 2017-02-28

Hur man installerar Phoenix Photo Editor HD Appar gratis för iPhone / iPad

Ladda ner Phoenix Photo Editor HD på iPhone/iPad
Välkommen till AppNaz.com, där vi ge dig information om rabatterade priser för alla program, inklusive spel, att du älskar på iOS. Med AppNaz.com, kan du lätt hitta den app / spel du vill ladda ner eller att följa sina prisändringar även om du inte kan hitta appen på andra butiker som iTunes Store på grund av regionala block eller andra skäl. Med utlandssamtal, kan du också följa kurshistorik på din favorit app i din lokala valuta.
För att ladda ner Phoenix Photo Editor HD från vår hemsida på mobilen (iPhone/iPad), följ stegen nedan:
Klicka på "Installera" -knappen på AppNaz.com omdirigeras till appen på iTunes
Ladda ner och börja använda appen
Obs: Stegen ovan är för gratisprogram från utvecklarna. Med alla betalappar, kommer vi att omdirigera dig till mobil och du kommer att få betala för att ladda ner appen till din iTunes Store. Ett sätt att spara pengar är att följa upp-och nedgångar i priserna på de appar du gillar på AppNaz.com för att ladda ner gratis eller betala minsta för dina favoritprogram.

Beskrivning

Phoenix is a powerful and fast photo editor with a lot of editing tools, import and share options.
With Phoenix you will have all the freedom to customize your photos with pretty filters, effects, borders and fonts.

- it saves your current progress, you can continue in any time
- undo/redo feature
- supports high resolution output (up to 3000x3000)
- share your project to socials directly, send via mail or print it
- preserves EXIF data while editing
- you can add, edit or delete geolocation

Tools:

- Enhance
- Photo Filters
- Art Filters
- Light Effects
- Frames
- Stickers
- Text labels with bunch of fonts
- Vignette
- Blur (5 types)
- Pixelate area
- Color Splash
- Draw (5 tools, color picker, undo/redo)
- Brightness/contrast
- Hue/Saturation
- Exposure
- Warmth
- Sharpness
- Crop
- Resize
- Orientation

Supported socials:
- Twitter
- Instagram (import, search by hashtag, share)
- Flickr (import, search, share)
- Tumblr
- VKontakte

Phoenix Photo Editor HD Appar 1.1.3 YTTERLIGARE INFORMATION

Aktuell version:
1.1.3
Storlek:
39.53 MB
Utgivningsdatum:
Innehållsrankning:
4+
Uppdaterad:
Utvecklare:
Kategorier:
Download